Ponad 30 lat sprawdzonych rozwiązań

Oczyszczanie ścieków z biogazowni

W przypadku gdy w instalacji biogazu niedostępna jest para wodna, a dostępna jest gorąca woda obiegowa z BHKW o temperaturze 70-90 °C co jest typowe w małych instalacjach o przepustowości 1-2 m³/h wtedy stosujemy metodę LS-SW. Jako produkt odzyskany ze ścieków przy normalnej temperaturze procesu 38-50 °C powstaje 36- 38 % roztwór siarczanu amonu – nawóz do wykorzystania w rolnictwie.


Instalacje budowane wg tej metody charakteryzują się prostotą konstrukcji i obsługi oraz stabilną pracą. Zapotrzebowanie chemikaliów i związane z tym koszty ruchowe instalacji dzięki pojemności buforowej wody procesowej ograniczone są do minimum.
ENVIMAC oferuje instalacje o przepustowości do 65 m3/h.

 

Przy instalacjach większych o przepływie powyżej 2 m³/h i dostępie do pary wodnej z instalacji biogazu polecamy metodę Dekastripp. Podczas termicznej obróbki filtratu za pomocą strippingu parą wodną zdolność buforowa ścieku zostaje rozbita i następuje odpędzenie CO2 ze ścieku bez konieczności dodatkowej chemicznej korekty pH. Amoniak w procesie rektyfikacji przy normalnym ciśnieniu zostaje zebrany jako roztwór 25% wody amoniakalnej. Woda amoniakalna moż e zostać zużyta w przemyśle lub wykorzystana rolniczo jako nawóz.


W sytuacji gdy natychmiast potrzebne jest tymczasowe rozwiązanie możemy Państwu zaproponować dostawę naszej kontenerowej oczyszczalni ścieków.
Solidny, kaskadowy układ rusztów nie wymaga kontroli i dodatkowych regulacji procesu i poziomu osadu. Kontener wykonany jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która jest odporna na agresywne media. Obiekt jest w pełni wyposażony we wszystkie pompy i agregaty.


Instalacja nie wymaga dodatkowych zbiorników buforowych. Wydajność naszych kontenerowych oczyszczalni potwierdzają badania i testy przeprowadzone przez Instystut Gospodarki Wodnej i Inżynierii Zdrowia w na Uniwersytecie Technicznym w Monachium.
Nasza Instalacja Kontenerowa:
- Wykorzystywana do tymczasowego lub trwałego użytku,
- Wymaga wolnej przestrzeni o wymiarach: 4 m x 12 m
- Dostępne praktycznie od ręki, jakość potwierdzona certyfikatem.
Zastosowanie: ścieki komunalne i przydomowe od 50 do 270 EW/ 1 kontener, ścieki przemysłowe do 2500 EW, 3,5 m3/h, place budowy, obszary po klęskach i katastrofach

 

Indywidualne podejście
Najwyższa jakość materiałów
Wiedza poparta doświadczeniem